Рейтинг@Mail.ru
Адвокатів, які захищають безкоштовно, можуть включити до окремого реєстру – Рада адвокатів Чернігівської області

Адвокатів, які захищають безкоштовно, можуть включити до окремого реєстру

Адвокатів, які захищають безкоштовно, можуть включити до окремого реєстру

Бюрократія у центрах безоплатної правової допомоги часто є перешкодою оперативному залученню адвоката до захисту особи. Тому в НААУ розмірковують над створенням спеціального електронного реєстру адвокатів, які надають послуги pro bono.

Як повідомляє Національна асоціація адвокатів України, це обговорювали під час зустрічі з приводу особливостей безоплатної роботи адвокатів.

В НААУ систему pro bono оцінюють як таку, що дозволяє надати професійний ефективний захист для тих, хто цього потребує, в тому числі і не захищених верств населення. Як підкреслив голова комітету НААУ з питань безоплатної правової допомоги Сергій Вилков, в Україні практика надання адвокатських послуг pro bono уже напрацьована і потребує подальшого розвитку.

«І органи адвокатського самоврядування, і адвокати розуміють, що складна економічна ситуація не повинна обмежувати на практиці конституційне право на захист прав і свобод громадян», — наголосив він.

Адвокат зауважив, що зараз в Україні вже діє система центрів надання правової допомоги, однак бюрократична складова часто є перешкодою для своєчасної реалізації права громадян на таку допомогу. Для вирішення цього питання в НААУ розглядають можливість створення електронного реєстру адвокатів, які надають послуги pro bono.

Нагадаємо, 23 квітня 2016 року РАУ своїм рішенням визначила, що адвокат має право надавати правову допомогу на добровільних засадах і безоплатно (pro bono), відповідно до законодавства та на підставі договору, в якому обов’язково має зазначатися про умови надання допомоги без сплати гонорару або з розміром гонорару в 0,00 гривень.

Оплата фактичних видатків, пов’язаних з виконанням доручення, відповідно до приписів статті 29 Правил адвокатської етики, не є гонораром адвоката і не впливає на оплату договору про надання правової допомоги.

Поширити дану публікацію


Рейтинг@Mail.ru
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com