Рейтинг@Mail.ru
Відбулася спільна нарада РАУ, голів рад адвокатів та КДКА регіонів – Рада адвокатів Чернігівської області

Відбулася спільна нарада РАУ, голів рад адвокатів та КДКА регіонів

Відбулася спільна нарада РАУ, голів рад адвокатів та КДКА регіонів

Відбулася спільна нарада членів Ради адвокатів України, голів рад адвокатів регіонів та голів КДКА регіонів.

Такий формат обрано для підготовки спільної позиції РАУ та регіональних органів адвокатського самоврядування напередодні круглого столу, ініційованого Радою з питань судової реформи стосовно реформи адвокатури. Перед цим відбулися окремі дискусії між головами РАР та між головами КДКА. Головою спільного засідання було обрано голову Закарпатської ради адвокатів Олексія Фазекоша, секретарем — голову Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська.

Основною темою спільного обговорення став проект змін до закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”. Наразі фіналізовані напрацювання Робочої групи з питань адвокатури, прокуратури та БПД при Раді з питань судової реформи. НААУ підготовлено альтернативний варіант законопроекту.

Принципові заперечення НААУ стосуються змін до системи адвокатського самоврядування та доступу до професії. Окрім того, НААУ пропонує інший варіант імплементації виключного права адвокатів на представництво в судах інтересів органів державної влади та місцевого самоврядування. НААУ також пропонує зміни до Податкового кодексу з метою зменшення податкового тиску на адвокатів та зміни до Кримінального Процесуального кодексу.

Представники регіонального самоврядування та члени РАУ наголосили на тому, що пропонована Робочою групою кардинальна перебудова самоврядування шляхом ліквідації чинних органів не обгрунтована належним чином. Закон “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, прийнятий 2012 року, повністю відповідає Висновку Венеціанської комісії. Фактично, Робоча група наполягає на перегляді або відступі європейських стандартів, запроваджених в українській адвокатурі та підтверджених у звіті експертів Ради Європи від 21 грудня 2017 року.

“Ми вважаємо незрозумілою поведінку держави, коли, приймаючи законодавство, яке буде регулювати діяльність адвокатури, не дали можливості обговорити в регіонах та не запропонували взяти участь національному органу”, – повідомила голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська позицію голів РАР.

Основна загроза — проведення конференцій за участю 5%. Буде кілька конференцій, кілька рад, кілька реєстрів, до яких буде внесено кого завгодно. Створиться хаос, а далі нас передадуть під державне управління, що виглядає як мета реформи”, – сказав голова Ради Тернопільської області Тарас Будз. Система запобіжників та противаг, яка закладена в чинній системі, буде зруйнована, а нової натомість не передбачено авторами законопроекту. Наразі таким механізмом є єдине нормативно-правове регулювання процесу проведення конференцій рішеннями РАУ.

РАУ має повноваження, які необхідні регіонам. І ми категорично стоїмо на тому, що має бути дворівневий порядок ведення ЄРАУ”, – додав голова Ради Закарпатської області Олексій Фазекош.

Розділ, який стосується самоврядування, є найбільш ризикованим у цьому законі. Децентралізація передбачає інститут префекта. Натомість в адвокатурі пропонують модель, коли кожна рада адвокатів області самостійно затверджує положення. Ми будемо мати 27 практик застосування адвокатської етики та профільного закону. В рамках унітарної країни така децентралізація із створенням 27 адвокатур в сьогоднішній ситуації в державі є загрозливою”, – сказав член РАУ Микола Бляшин. Далі така тенденція може продовжитися у обмеження адвокатів у праві на практику певними областями.

На користь еволюційної зміни закону висловився голова КДКА Дніпропетровської області Микола Верба. Чинна модель адвокатського самоврядування має бути збережена як базова, і вдосконалена у напрямку подальшого наближення до європейських стандартів.

Адвокати також висловилися проти розподілу дисциплінарних та кваліфікаційних комісій на дві окремі системи, оскільки подвоєна система підтверджена у Висновку Венеціанської комісії як така, що відповідає європейським стандартам.

Прес-служба НААУ

Поширити дану публікацію


Рейтинг@Mail.ru
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com