Рейтинг@Mail.ru
НААУ пропонує Раді з питань судової реформи надати адвокатам право працювати за спрощеною системою оподаткування – Рада адвокатів Чернігівської області

НААУ пропонує Раді з питань судової реформи надати адвокатам право працювати за спрощеною системою оподаткування

НААУ пропонує Раді з питань судової реформи надати адвокатам право працювати за спрощеною системою оподаткування

Листом Голови НААУ, РАУ до РСР надіслано порівняльну таблицю змін до Податкового кодексу.

Ця ініціатива обумовлена необхідністю вдосконалити застосування спрощеної системи оподаткування стосовно окремих категорій платників податків та усунення дискримінації одних платників податків перед іншими.

Дані зміни забезпечать можливість застосування для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, спрощеної системи оподаткування шляхом прирівнювання їх статусу до фізичних осіб-підприємців виключно з метою оподаткування.

Зміни до ПК України нададуть право адвокатам застосовувати спрощену систему оподаткування без реєстрації в якості фізичних осіб підприємців.

Станом на сьогодні відповідно до положень ПК України, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не вважаються фізичними особами-підприємцями. У зв’язку з цим, такі особи не можуть ставати платниками єдиного податку і тому підлягають надмірному податковому навантаженню.

При цьому, адвокат не може здійснювати діяльність як фізична особа-підприємець, обравши вид діяльності «Діяльність у сфері права», оскільки він зобов’язаний укладати договори про правову допомогу від свого імені, а не від імені фізичної особи-підприємця.

Прийняття проекту Закону та реалізація його положень дозволить знизити податковий тиск на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, допоможе вивести з тіні частину прибутків, які отримуються в результаті здійснення такої діяльності.

_______________________________________________________________________________________________________

Стежте за актуальними новинами в адвокатурі та адвокатському самоврядуванні у нашому Telegram-каналі

Поширити дану публікацію


Рейтинг@Mail.ru
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com