Рейтинг@Mail.ru
У вересні Робоча група РАУ готується представити концепцію реформи стажування – Рада адвокатів Чернігівської області

У вересні Робоча група РАУ готується представити концепцію реформи стажування

У вересні Робоча група РАУ готується представити концепцію реформи стажування

26 червня Рада адвокатів України створила Робочу групу з питань підготовки методологічних основ стажування та пов’язаних із цим питань.
Групу у складі членів РАУ очолив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.

Рішення РАУ було прийнято в зв’язку з необхідністю  розроблення методологічних основ стажування; затвердження Методики оцінювання стажування; здійснення
контролю за організацією процесу стажування радами адвокатів регіонів;
підготовки та навчання адвокатів – керівників стажування задля якісного проведення процесу стажування.

6 серпня робоча група зібралася для обговорення концепції пропонованих змін. У засіданні взяли участь Валентин Гвоздій, голова Ради адвокатів Тернопільської області Тарас Будз, голова ради адвокатів Херсонської області Інна Мокіна, керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник та директор Вищої школи адвокатури НААУ Савва Кузьменко.

Документ планується подати на затвердження на найближче засідання РАУ у вересні.

Під час обговорення Валентин Гвоздій представив ключові блоки змін процесу стажування. Програма стажування передбачатиме набуття практичних навичок у а)організації роботи адвоката (вибір форми адвокатської діяльності, оподаткування, діловодство) б) робота з клієнтом, відносини адвокатів з суддями, взаємодія з громадськістю та ЗМІ в) складання документів та ознайомлення з цивільним, господарським, кримінальним та адміністративним процесами.

«Акцент у процесі стажування має зміститися зі складання звіту до набуття практичних навичок за рахунок нового змісту програм стажування, навчання керівників стажування та збільшення точок контролю за якістю цього процесу», – пояснив Валентин Гвоздій.

Реформа стажування передбачатиме запровадження навчання для керівників стажування за принципом «тренінг для тренерів». При цьому Валентин Гвоздій наголосив на тому, що така ідея не ставить під сумнів досвід адвокатів, а направлена на навчання єдиній методиці передачі професійного досвіду. За пропозицією голови ради адвокатів Херсонської області Інни Мокіної, розробку таких тренінгів буде доручено групі представників рад адвокатів регіонів, аби кожен регіон міг долучитися до реформи.

Реформа стажування також передбачатиме запуск онлайн-платформи, користувачами якої будуть стажисти, керівники стажування, РАР та НААУ. Система дозволятиме отримувати загальну довідкову і статистичну інформацію про стажування та подавати оперативні звіти про проходження стажування.

Як пояснив Валентин Гвоздій, концепція реформи стажування може бути подана на найближче засідання РАУ, а власне сама реформа може стартувати не раніше червня 2020 року, та передбачатиме перехідний період для адаптації змін.

У ході зустрічі також було обговорено практичне впровадження Порядку підвищення кваліфікації адвокатів у регіонах, адже забезпечення зворотного зв’язку у впровадженні цієї реформи є важливим.

Рішення РАУ № 64 Про створення Робочої групи з питань підготовки методологічних основ стажування та пов’язаних із цим питань

Пресслужба НААУ

Поширити дану публікацію


Рейтинг@Mail.ru
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com