Рейтинг@Mail.ru
Законопроект про зміни до проходження стажування відкликано – Рада адвокатів Чернігівської області

Законопроект про зміни до проходження стажування відкликано

Законопроект про зміни до проходження стажування відкликано

Проект Закону України  “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” (щодо удосконалення норм чинного законодавства України про адвокатуру та адвокатську діяльність) (реєстр. № 1137) відкликано  та знято з розгляду порядку денного другої сесії Верховної Ради.

Про це НААУ повідомив автор законопроекту, народний депутат Дмитро Шпенов у відповідь на звернення НААУ.

Законопроект передбачав звільнення від проходження стажування осіб, які мають стаж роботи в галузі права п’ять і більше років.

Всередині вересня НААУ звернулася до нардепа з проханням відкликати цю законодавчу ініціативу. При цьому НААУ обгрунтовувала своє звернення тим, що особа, яка має стаж роботи у галузі права, але при цьому не працювала помічником адвоката, не має навичок та вмінь, необхідних для опанування адвокатської професії. Відтак, розширення кола осіб, які звільняються від проходження стажування, матиме наслідком погіршення рівня надання професійної правничої допомоги, що призведе до порушення конституційних прав громадян.

Законодавець у чинному Законі України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» передбачив проходження відповідного стажування з тим, щоб особа, яка підтвердила свій рівень теоретичних знань після складання кваліфікаційного іспиту також змогла отримати й практичний досвід, необхідний для належного представництва і захисту інтересів клієнта. Виключення становлять особи, які мають стаж роботи помічника адвоката не менше одного року за останні два роки, оскільки, вважається, що такі працівники вже мають практичний досвід роботи адвоката.

НААУ сподівається на те, що зміни до профільного законодавства і надалі напрацьовуватимуться і прийматимуться у діалозі з адвокатською спільнотою.

Пресслужба НААУ

Поширити дану публікацію


Рейтинг@Mail.ru
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com