Обмежено ставки судового збору при поданні апеляційних та касаційних скарг – закон вже діє

27 лютого, набув чинності Закон № 465-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві”, яким зокрема, внесено зміни в Закон “Про судовий збір”.

Встановлено обмеження ставки судового збору, яка справляється за подання до адміністративного суду:

– апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги, заяви про перегляд судового рішення у зв’язку з нововиявленими обставинами: 150 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (31 530 грн);

– касаційної скарги, заяви про приєднання до касаційної скарги: 200 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, але не більше 20 розмірів прожиткового мінімуму (42 040 грн).

Нагадаємо, прожитковий мінімум з 1 січня становить 2102 грн.

Судовий збір – збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Судові витрати – це передбачені законом витрати (грошових засобів) сторін, інших осіб, які беруть участь у справі, понесені ними в зв’язку з розглядом справи і рішенням, а у випадках звільнення від виплат цих осіб – це витрати держави, які вона несе у зв’язку з рішенням конкретної справи.

Стаття 4 Закону України «Про судовий збір» встановлює розміри ставок судового збору. Судовий збір справляється у відповідному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Відповідно до Закону в якому вказується, що при подачі позову майнового характеру збір розраховується у відсотках від ціни позову. Де ціна позову – це грошове вираження майнових вимозі позивача. Її потрібно визначити тільки відносно майнових вимог.

Користуйтеся консультацією: Судовий збір – всі ставки в 2020 року: рахувати не потрібно – розраховано за Вас!

Протокол